Jak wygenerować feed produktowy?

Rozpoczęcie efektywnej promocji produktów za pośrednictwem kampanii reklamowych w Google Ads lub Facebook Ads (Meta) wymaga przygotowania specjalnego pliku.

W tym wpisie pokażę Ci jak wygenerować feed produktowy. Na co uważać, jakie informacje o produktwach warto dodać oraz jakie filtry ustawić. 

przykład-kampanii-google-shopping.jpg
przykład kampanii produktowej w Google Shopping

Czym jest feed produktowy?

Feed produktowy to szczególnie sformatowany plik, najczęściej w formacie XML, który agreguje dane o produktach oferowanych na Twojej stronie internetowej. Jego unikalna struktura umożliwia platformom takim jak Google i Facebook efektywne odczytywanie szczegółów na temat każdego z produktów, ułatwiając ich promocję.

W zależności od specyfiki branży, tworzenie feedu może wymagać uwzględnienia wielu różnorodnych parametrów, zwłaszcza w sektorze modowym. Atrybuty takie jak płeć, wiek, kolor czy rozmiar są niezbędne do stworzenia dokładnych opisów produktów, co zwiększa ich atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów.

przykład feedu google shopping

Przykład feedu XML dla Google Merchant.

Dzięki temu, jesteśmy w stanie uruchomić promocje naszego sklepu internetowego w Google Shopping.

Szukasz osoby, która może popradzić marketing w Twojej firmie? Umówmy się na bezpłatną konsultację!

Generowanie feedu produktowego

W dzisiejszych czasach technologia oferuje narzędzia, które znacznie upraszczają proces tworzenia feedów produktowych. Wykorzystując platformę WordPress, można skorzystać z dedykowanej wtyczki, jak PRODUCT FEED PRO, która automatyzuje i optymalizuje ten proces.

Wtyczka PRODUCT FEED PRO

Wtyczka PRODUCT FEED PRO umożliwia łatwe mapowanie i przyporządkowanie kluczowych danych produktów do wymagań Google, co znacznie zwiększa widoczność Twoich produktów w wyszukiwarkach. Możliwość wykluczenia produktów ze względu na niski stan magazynowy, marżowość czy status (np. produkty outletowe) pozwala na precyzyjne dostosowanie feedu do Twoich potrzeb marketingowych.

Tworzenie Feedu Produktowego

  1. W panelu WordPress przejdź do sekcji dodawania nowych wtyczek.
  2. Wyszukaj „Product Feed PRO” (dostępna bezpłatnie) i zainstaluj.
  3. Skonfiguruj wtyczkę, dostosowując ustawienia do swoich potrzeb.
generowanie-feedu-produktowego

Ważne jest, aby podczas konfiguracji dodać kluczowe pola takie jak GTIN/MPN, marka, cena promocyjna oraz dostosować cenę regularną. Zależnie od konfiguracji WooCommerce, proces ten może wymagać eksperymentowania, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Ostatnim krokiem jest ustawienie filtrów, decydujących o tym, które produkty zostaną uwzględnione w feedzie. Choć zabawa z funkcjami logicznymi może być kusząca, zaleca się zachowanie umiaru, aby nie skomplikować procesu niepotrzebnie.

Po zakończeniu konfiguracji, wystarczy wygenerować feed produktowy i pobrać link.

Podsumowanie

Stworzenie optymalnego feedu produktowego jest niezbędne dla skutecznej reklamy w Google Ads i Meta Ads. Wykorzystanie narzędzi takich jak wtyczka PRODUCT FEED PRO na platformie WordPress może znacznie uprościć i usprawnić ten proces. Pamiętaj, że to nie koniec. Następnie  tak przygotowany feed produktowy musisz umieścić w Google Merchant Center, poczekać na weryfikację i ruszyć z kampaniami produktowymi w Google (Google PLA).

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepszą treść, aby nie przegapić niczego!